Презентація монографії Максима Вакуленка „Українська термінологія: комплексний лінгвістичний аналіз”

Програма імені Фулбрайта в Україні, Українське Фулбрайтівське коло радо запрошують на презентацію монографії Максима Вакуленка „Українська термінологія: комплексний лінгвістичний аналіз”, що відбудеться  у четвер, 18 лютого 2016 року о 18.00 в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, метро „Палац спорту”).

Максим Вакуленко – фізик, термінолог, автор понад 120 фахових публікацій з термінології, акустичної фонетики, транслітерації в українських і зарубіжних реферованих виданнях, автор і співавтор 6 термінологічних словників з фізики та зварювання, Фулбрайтівський стипендіат у Техаському університеті в Арлінгтоні (2003-2004 рр.), стажувався в Єнському університеті імені Фрідріха Шіллера (Німеччина), Гіссенському університеті імені Юстуса Лібіга (Німеччина), Лейпцізькому університеті (Німеччина), Дрезденському технічному університеті (Німеччина), Університеті Країни басків (Іспанія).

Монографія „Українська термінологія: комплексний лінгвістичний аналіз” досліджує актуальні термінологічні і термінографічні проблеми:

  • статус термінології як окремої наукової дисципліни;
  • явища паронімії, омонімії, багатозначності та синонімії в термінолексиці;
  • тенденції розвитку терміносистем;
  • особливості термінів, позначуваних віддієслівними іменниками;
  • окремі питання правопису власне термінів і термінологічних слів;
  • уживання термінів-епонімів з українським компонентом у міжнародному спілкуванні.

Свої висновки автор підкріплює не тільки дослідженнями на лексичному рівні, а й акустичним аналізом звуків мовлення. Запропонований автором метод акустичних інваріантів дає змогу знайти незалежні від мовця, інваріантні характеристики звуків мовлення, що важливо не тільки для розуміння природи звуків мовлення, а й для подальшого прогресу автоматичного розпізнавання мовлення.

На презентації буде обмежена кількість примірників монографії для придбання.

Для участі в заході просимо зареєструватися.

Translate »