Наталія Городня: “Українські вчені мають бути голосом України у дослідженнях про неї”

Міжнародна наукова конференція «Європа, нації й відсутність безпеки: виклики ідентичності» була організована Університетом Великого Вітовта (Каунас, Литва, 30 червня – 2 липня 2016 р.) спільно з Асоціацією вивчення національностей (Association for the Study of Nationalities, ASN), авторитетною академічною інституцією у сфері дослідження націй, націоналізму і етнічних конфліктів у Європі і Євразії, базованою у Колумбійському університеті (Нью Йорк). Я мала честь брати участь у щорічній конвенції цієї Асоціації в Інституті Гаррімана Колумбійського університету у квітні 2008 р., через кілька місяців після закінчення мого перебування в Америці за грантом Програми імені Фулбрайта. У 2016 р. конвенція ASN відбулася у Європі, були озвучені плани проводити її у такому форматі кожні два роки.

Переконана, що українські вчені повинні обов’язково брати участь у щорічних конвенціях ASN, щоб бути голосом України у дослідженнях про неї, особливо в нинішніх умовах іноземної інтервенції і внутрішніх трансформацій, критично важливих для майбутнього України як держави. Участь у конференції дозволила мені представити зарубіжним колегам власний аналіз складного феномену, названого «українською кризою», що залишатиметься предметом наукових досліджень ще багато років, познайомитися з їхнім баченням ситуації в Україні і навколо неї, брати участь у наукових дискусіях з цього питання. Перебування в такому видатному інтелектуальному середовищі надало мені багато інформації для роздумів. Надзвичайно корисним було ознайомлення з методологією наукових досліджень учасників конференції, що суттєво вплинуло на мої наступні наукові проекти. Знайомство з колегами з Європи і Америки збагатило мене особисто і дозволило встановити професійні зв’язки, які вже принесли певні позитивні результати. Участь у конференції дозволила також провести п’ять незабутніх днів у Литві, згадати Литовський період нашої історії і безпосередньо відчути історичну приналежність України до Європи.

Наша місія як науковців і громадян полягає у тому, щоб бути рушіями позитивних змін в Україні і формувати її позитивний образ у світі. Велика вдячність Програмі імені Фулбрайта і Українському Фулбрайтівському колу за потужний поштовх, який вони надали і продовжують надавати мені і багатьом іншим науковцям у нашому професійному розвитку і здійсненні цієї почесної місії. Бажаю нам усім сил, енергії, натхнення, і, що дуже важливо, достатньо часу для ефективної реалізації наших проектів на благо України.

Наталія Городня,

доцент історичного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка,

випускниця Програми імені Фулбрайта 2007-2008 рр.

(University of Michigan, Ann Arbor, MI).

Translate »