Враження фулбрайтера Олега Дімітрієва з міжнародної конференції

Міжнародна конференція “Interface properties in organic electronics: Key challenges” проходила 10-13 липня 2017 року у живописному примісті Парижа Сержі-Понтуаз на базі місцевого університету. Незважаючи на відносно невелику кількість учасників (близько 70 людей), вона мала насичену програму і широке представництво. Так, на конференцію з’їхалися вчені 17 країн з 4-х континентів, включаючи представників  західноєвропейських країн, Північної та Південної Америки, Японії, Саудівської Аравії, Алжиру і, звичайно, України. Були присутні аспіранти і молоді вчені, імениті науковці з найкращих університетів світу.

Обговорювались проблеми переносу заряду та енергії через межу поділу органічних матеріалів, які зараз приходять на заміну сучасним кристалічним напівпровідникам, зокрема процеси, які мають місце у розроблюваних приладах органічної електроніки, таких як світловипромінюючі діоди та сонячні батареї. Цікаво,  що країни, багаті на вуглеводні ресурси, такі як Саудівська Аравія, всерйоз займаються фінансуванням проектів із відновлюваної енергетики, яка, вочевидь, прийде на заміну незабаром.

Зустрічі з закордонними колегами, лекції та обговорення на конференції, яку пощастило відвідати мені завдяки підтримці Українського Фулбрайтівського кола, Програми імені Фулбрайта в Україні та Інституту міжнародної освіти, дозволили безпосередньо долучитися до руху сучасного напрямку науки, підняти свій професійний рівень.

Завершення конференції ознаменувалося національним святом Франції – Днем взяття Бастилїї. Літаки забарвили небо Парижу національними кольорами, а морські піхотинці влаштували фотосесію з усіма охочими.

 

Translate »