НАЗАР КОЗАК ПРО УЧАСТЬ У 106-ій ЩОРІЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ СAA 2018 У ЛОС-АНДЖЕЛЕСІ, США

Завдяки підтримці малого гранту Українського Фулбрайтівського кола, Програми імені Фулбрайта в України та Інституту міжнародної освіти я взяв участь в 106-ій щорічній конференції Сollege Art Association (CAA), що відбулася в Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США) в днях 21-24 лютого 2018 р.

САА є найбільшою в США і однією з найбільших у світі професійних організацій, що обєднує істориків мистецтва та інших професіоналів, задіяних у сфері візуальних мистецтв і дизайну, чисельністю понад 10000 дійсних членів. Цьогорічна конференція в Лос-Анджелесі зібрала понад 4000 тисячі учасників, а  в програмі конференції було заявлено бл. 300 тематичних сесій по 3 або 4 доповіді кожна. У програмі конференції я був єдиним представником України.

Я виступав на сесії під назвою «Голоси, які слід почути: мистецтво перед обличчям відчуження» 23 лютого о 14.00 год. (https://conference.collegeart.org/programs/voices-to-be-heard-art-in-the-face-of-alienation/) Моя доповідь «В ім’я “зовнішнього пролетаріату”: митці проти державних кордонів» була присвячена переосмисленню функціональної ролі т.зв. «пограничного мистецтва» в контексті його участі у глобальному опозиційному русі проти біополітичного поділу світу. Термін «пограничне мистецтво» об’єднує артистичні практики, що створюються безпосередньо на державних кордонах або мають ці кордони у своєму фокусі. Зокрема я детально проаналізував нещодавній творчий проект української перформативної мисткині Марії Куликівської «Пліт Крим: парламент вигнанців» (2016), під час якого вона на рятувальному плоті намагалась перетнути кордон України з ЄС в районі селища Вилково Одеської області. У дискусії взяли участь присутні колеги, а саме: Джейн Шарп (Rutgers University), Джанет Ландей (Сollege Art Association), Олая Сафуентес (Pontificia Universidad Católica de Chile) та Ана Манаріно (Federal University of Rio de Janeiro).

Також у рамках відзначення щорічних досягнень в CAA  моя стаття «Мистецтво вмонтоване в протест: інсценізація українського Майдану», опублікована в номері 76.1 (2017) Art Journal, була почесно відзначена у номінації Art Journal Award (http://www.collegeart.org/news/2018/01/25/caa-announces-2018-awards-for-distinction-recipients/).
Назар Козак
Fulbright Scholar Program, 2016-2017, Ukrainian Museum, New York, NY

Translate »