ДМИТРО ЛЕОНТЬЄВ: АЛЬПІЙСЬКІ СТУДІЇ

Щороку міколого-ботанічна федерація Дофіне-Савойї проводить сесії, присвячені дослідженню нівальних міксоміцетів – мікроскопічних грибоподібних організмів, що розвиваються на високогір’ях безпосередньо після танення снігу. Сесії організовані у формі форею (foray) – особливого типу наукового форуму, на якому фахівці обмінюються досвідом в умовах реальної польової і лабораторної роботи, разом збираючи та опрацьовуючи матеріал. Завдяки можливості працювати в одній дослідницькій команді з провідними фахівцями, для біологів-польовиків фореї є найпопулярнішим типом наукових форумів.

Завдяки малому гранту Українського Фулбрайтівського кола, 16-29 квітня 2018 р. я мав честь долучитись до участі у сесії, яка проходила в містечку Сен-Поль-сюр-Ізер у французьких Альпах, неподалік від всесвітньо відомих гірськолижних курортів Альбервіль і Куршевель. Цьогорічна сесія була тридцятою, ювілейною. Вона зібрала понад 50 учасників з 10 країн світу: Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Німеччини, Великої Британії, Канади, України, Росії і навіть Перу. На заході були присутні всесвітньо відомі метри: Мар’ян Мейер, Жан Бозоне, Карлос Ладо, Мартін Шніттлєр, Ренато Каінеллі. Досвід практичної співпраці з фахівцями такого класу був надзвичайно корисним для мого професійного зростання, за що я щиро вдячний Фулбрайтівському колу.

Польовий сезон 2018 р. виявився дуже вдалим: спороношення міксоміцетів траплялися на гірських схилах буквально скрізь, іноді вкриваючи цілі кущі ожини або чорниці. Протягом сесії було виявлено понад 30 видів міксоміцетів. Колекція з 150 зразків, зібрана автором цих рядків, поповнить Гербарій Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та допоможе ідентифікації нівальних міксоміцетів, зібраних в Україні.

03 04

 

 

 

 

 

 

Дмитро Леонтьєв,
завідувач кафедри ботаніки
Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
випускник Програми імені Фулбрайта 2013-2014 рр.
(University of Arkansas, Fayetteville, AR).

Translate »