Тетяна Шестопалова про Міжнародну міждисциплінарну науково-практичну конференцію «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності» 17-18 квітня 2019 р.

ІНФОРМАЦІЯ

про використання коштів малого гранту

Українського Фулбрайтівського Кола,

наданого для проведення заходів Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності» 17-18 квітня 2019 р.

 

Усі заходи конференції відбулися вчасно і в повному обсязі на базі Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили. Співорганізаторами цих заходів стали: Міністерство освіти і науки України, Інститут міжнародної освіти (Institute of International Education) Держдепартаменту США, Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта в Україні (Fulbright Ukraine), університет Санкт-Галлена (University of St. Gallen, Center of Govemance and Culture in Europe), Асоціація іспаністів України.

Заходи відбулися з метою оприлюднення основних результатів майже трирічної роботи невеликого дослідницького колективу Інституту філології під керівництвом д.філол.н., проф. О.Пронкевича над однойменною науковою темою, а також для вироблення спільного уявлення про перспективи й напрями подальшого розвитку проблематики, що постала в процесі дослідження теми памʼяті та ідентичності літератора-інтелектуала, що зазнав міграцій.

Очну й заочну участь у власне конференції, круглому столі «Українські села та осередки українськості в США після ІІ Світової війни», міжнародному семінарі «B/Orders of Ukrainian Diasporas Cultural Representations», допремʼєрному показі й обговоренні фільму О.Фразе-Фразенка «CASI DESNUDO» (2019) узяли науковці з багатьох університетських міст України (Бердянськ, Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Камʼянець-Подільський, Київ, Львів, Полтава, Старобільськ, Суми, Херсон), а також дослідники з інших країн, зокрема, з Німеччини (Saarland University, Humboldt-University of Berlin), США (Rutgers University), Канади (University of Alberta, Carleton University), Італії (University of Naples Federico II), Польщі (University of Warsaw), Грузії (Caucasus International University).

Крім того, напередодні, 16 травня, відбулася презентація журналу “Kyiv Mohyla Humanity Journal”, яку провела випусковий редактор Ольга Полюхович та співробітниця редакції Марія Шувалова.

Учасникам обох головних заходів 17-18 травня було надано можливість зустрітися й обговорити низку дотичних питань під час вечірніх публічних подій. Так, 17 травня з 17-ї до 19-ї години тривав круглий стіл «Українські села та осередки українськості в США після ІІ Світової війни», організаторами якого були О.Пронкевич та Т.Шестопалова. Їхні виступи викликали змістовну дискусію, яку підтримали й розвинули доктор філософії, викладач Ратґерського університету (США) Марія Ревакович, д.філол.н., проф. Наталя Торкут, доктор філософії, викладач Києво-Могилянської академії Ольга Полюхович, письменниця Ірен Забитко (США). Учасники говорили про історію виникнення українських поселень, наводили реальні історії мешканців, які брали (беруть) активну участь в організації та проведенні культурних подій, про інтелектуально-культурні об’єднання українців та їхній вплив на духовний розвиток і комунікацію з материковою Україною, про літературно-мистецькі події й проекти, пов’язані з функціонуванням українських громад в Америці, про художні й документальні твори про українську діаспору та написані під впливом подій у ній. Одним із ключових стало питання про «місця української памʼяті» поза межами України.

18 травня вечірньою публічною подією став допремʼєрний перегляд та обговорення документального фільму Олександра Фразе-Фразенка «Casi Desnudo» (2018) у міській бібліотеці ім. М.Кропивницького. Організували показ к.ф.н., доц. Тетяна Остапчук та к.ф.н., доц. Владлена Руссова. Модерував захід Олександр Пронкевич. Фільм висвітлював творчий феномен Юрія Тарнавського – відомого українського модерного митця, який свого часу належав до «Нью-Йоркської групи». Фільм представила піар-менеджер виробничої кінематографічної студії Off Laboratory Тетяна Ганжа.

Завдяки малому гранту УФК ми мали змогу комфортно влаштувати 6-ох гостей, організувати каву-брейк упродовж 2-х днів конференції, погодувати учасників обідом, організувати фуршет, забезпечити якісну поліграфічну продукцію (друк програм, оголошення), орендувати залу для перегляду фільму. Для більш чіткого уявлення про наукові, науково-популярні, організаційно-наукові, культурні заходи надаємо тут Програму конференційних днів.

Від імені науковців Інституту філології ЧНУ, які взяли безпосередню участь в організації всіх заходів, висловлюю щиру вдячність директору Програми ім.Фулбрайта в Україні пані Марті Коломиєць, Голові правління Українського Фулбрайтівського Кола пані Наталі Мусієнко, усьому правлінню УФК за важливу для нас фінансову й моральну підтримку.

 

З глибокою повагою – Тетяна Шестопалова.

 

Translate »