Фулбрайтівка Олена Шостко про 19 конференцію Європейського товариства кримінології

Фулбрайтівка Олена Шостко про 19 конференцію Європейського товариства кримінології

З 18 по 21 вересня у старовинному бельгійському місті Гент пройшла ХІХ щорічна конференція Європейського товариства кримінології (ESC). Товариство було створено у 2000 р. з метою підтримки наукового обміну і  співробітництва вчених Європи задля поширення кримінологічних знань на європейському рівні.

Тема цьогорічної конференції «Конвергентні дороги, мости та нові шляхи в кримінології» дозволила більш ніж 1400 учасникам провести кримінологічні та міждисциплінарні діалоги з таких тем як міграція, незаконний обіг наркотиків, кіберзлочинність і кібервіктимізація, урбанізація і злочинність, злочинність неповнолітніх, злочини ненависті, тероризм, організована злочинність, кореляція злочинів тощо.

Моя доповідь була присвячена проблемам удосконалення правового захисту викривачів корупції в Україні. Під час презентації було розглянуто чинне українське законодавство, яке є фрагментарним і реально непрацюючим, наведено кейс судді – викривачки Лариси Гольник, проаналізовано новий президентський законопроект і надано власне бачення проблеми.

Місцевим організатором конференції виступав Інститут  міжнародних досліджень кримінальної політики при кафедрі кримінології, кримінального  та соціального  права Університету м. Гент, який входить у топ -100 світового рейтингу університетів.

Слід зауважити, що у порівнянні з попередніми конференціями, збільшилась кількість магістрів, аспірантів, молодих дослідників.  Було багато вчених з Балканських країн, Японії, США. Крім мене представників із України більше не було. Ще один український кримінолог був співавтором однієї з доповідей.

З програмою конференції можна ознайомитись тут

https://docs.wixstatic.com/ugd/da07ac_d5e3615fda6d4c92ad9b4a32125a27b5.pdf

Крім насиченої наукової програми (одночасно могли відбуватись засідання у 35 секціях), було багато не менш цікавих і корисних неформальних зустрічей та дискусій.

Завдяки малому гранту від Фулбрайтівського кола я мала можливість ознайомитись із новітніми розробками і досягненнями зарубіжних колег,  проаналізувати, що об’єднує або відрізняє дослідження сучасних кримінологів,  поширити інформацію щодо  українських підходів протидії корупційним правопорушенням.

Кожна конференція є унікальною подією, яка надає можливість  триматись в курсі останніх світових наукових надбань, інформувати про них своїх  колег та студентське середовищ, продовжувати плідне міжнародне співробітництво.

Translate »