Онлайн-семінар “Українці у другій світовій війні: міти та реальність” середа, 20 травня, 18.00

Програма імені Фулбрайта в Україні та Благодійна організація «Українське фулбрайтівське коло» оголошують перший етап проєкту «Ціна миру», присвяченого 75-й річниці завершення Другої світової війни.
Перший онлайн-семінар “Українці у другій світовій війні: міти та реальність” відбудеться у середу, 20 травня, о 18.00 за київським часом.

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ
1. Україна до 1939.
2. 1939–1941: Початок ВОВ (Великої Окупаційної Війни) в союзі з Гітлером.
3. 1941–1945: друга фаза ВОВ у 3х етапах: відступ, відвоювання, завоювання.
4. Україна, Росія & Європа після перемоги над Німеччиною і державами Осі.
5. Міти Другої Світової, або Великої Окупаційної Війни.

УЧАСНИКИ

Марта КОЛОМИЄЦЬ — директорка Програми імені Фулбрайта в Україні, Institute of International Education (IIE). Членкиня Правління “Українського жіночого фонду”, заслужена журналістка України. Працювала у «The Ukrainian Weekly» та інформаційному агентстві «Associated Press». Співробітник низки програм з культури, освіти, реформ місцевого самоврядування, боротьби з корупцією та розвитку громадянського суспільства, що фінансувалися урядом США. Була співпродюсеркою фільму про життя патріарха Йосипа Сліпого.

Роман СЕРБИН (нар. 1939) — канадський історик і політолог українського походження, доктор історичних наук, професор, дійсний член Української вільної академії наук і Наукового товариства імені Шевченка.
Першим впровадив в українську історичну науку поняття ґеноциду українців за зародковими тезами Рафаєля Лемкіна․Фахівець з історії голоду 1921—1923 років в УСРР та Голодомору тридцятих років, вивчав життя і творчість С. Подолинського, історію суспільно-політичної думки та українсько-єврейських взаємин 19—20 ст., національного питання в СРСР. 1983 організував першу міжнародну конференцію на тему Великого голоду в Україні 1932-33. Редактор щопіврічного наукового часопису “Holodomor Studies ” (2009-2011).

Юрій ШАПОВАЛ (нар. 1953) — доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. Лауреат премії імені Миколи Костомарова НАН України, лауреат премії Служби безпеки України, лауреат премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів (США), лауреат Всеукраїнського щорічного конкурсу засобів масової інформації “Золоте перо” – найвища нагорода в галузі журналістики, лауреат премії журналу “Сучасність” та Ліги українських меценатів, лауреат премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.
Наукові інтереси лежать в сфері політичної історії XX-ХХІ ст., історії комуністичного терору і комуністичної спецслужби в Україні та в СРСР, історії голоду 1932-33 років в Україні, етнополітології, історичної персоналістики, політики історичної пам’яті, джерелознавства. В коло інтересів входить також історія Другої світової війни, історія польсько-українських і єврейсько-українських взаємин. Одним з перших в Україні розпочав вивчення і публікацію раніше засекречених документів з архівів ЧК-ҐПУ-НКВД-КҐБ і з архіву Компартії України.

МОДЕРАТОР
Олександр ЛИСЕНКО (нар.1955) — доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії НАН України. Дослідник історії України періоду Другої світової війни, національно-визвольного руху, релігії і церкви, соціальної історії, воєнної антропології, історіософії.

Проєкт відбувається за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Онлайн-семінари проводитимуться на технічній базі Могилянської школи журналістики.

Дивіться трансляцію та підписуйтесь на наші ресурси:
1. Сторінка БО “Українське фулбрайтівське коло” у Facebook: https://www.facebook.com/UAFulbrightCircle/live/
2. Канал БО “Українське фулбрайтівське коло” в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUIpNikvlUfSYrrHKAYZFdg?

Ви також можете поставити свої запитання учасникам, на які вони дадуть відповідь у прямому ефірі, залишивши коментар під час трансляції під відео на будь-якому з наведених вище ресурсів.

Якщо ви хочете отримувати нагадування про онлайн-семінари напередодні їхнього проведення, будь ласка, заповніть реєстраційну форму: https://drive.google.com/open?id=1sATzLHPxk9imk0_YXu24t0dnceDf3wyszu2pMAx5D5U

Translate »